איך מעלים עוקבים

ישנן דרכים רבות להעלות את כמות העוקבים שעוקבים אחריכם ברשתות החברתיות הרבות בהן אתם מפרסמים ומשווקים.

ישנן כמובן הדרכים האורגניות, והדרכים הממומנות. לפני זה, בואו נבין מה זה אומר דרך אורגנית ודרך ממומנת.

דרך אורגנית היא הדרך בה אתם תפרסמו פוסט- והלייקים והתגובות יגיעו מעצמם. זו השאיפה הגדולה של כולנו, שנוכל לפרסם בלי לשלם כסף ובלי מאמץ. אך לצערנו הרב, הרשתות החברתיות עצמן מונעות את הגדילה האורגנית מאיתנו בגלל רצונותיהן הכלכליים. העמודים שלכם יזכו לחשיפה נמוכה ולא כל מי שעקב אחריכם יראה את הפוסטים שלכם, כדי שאתם תרגישו צורך לשלם כסף למודעות ברשתות החברתיות- דרך ממומנת. אבל לצערנו הרב, עוד מודעה, ועוד מודעה, ועוד מודעה, ועוד מודעה… זה עסק יקר. יקר מאוד.

למה שנעשה את זה? למה שלא נשקיע את תקציב הפרסום שלנו באפיקים יותר משתלמים?

כמובן שאנחנו כן צריכים את העוקבים האלו. הם חלק חשוב מן “ההוכחה החברתית” שלנו, הדרך שלנו להוכיח למי שמחפש אותנו בפייסבוק שאנחנו ראויים לכסף שלו. אז איך אנחנו עושים זאת בלי לשבור את הכיס?

כמובן שקניית עוקבים. קניית עוקבים היא עסק הרבה יותר זול ממימון אין סופי של מודעות, ועסק שמביא יותר תוצאות בטווח יותר קצר ובפחות מאמץ. במקום שתצטרכו לשכור חברת פרסום, לחשוב כל הזמן על פוסטים מנקרי עיניים ומה יוצר יותר מעורבות (engagement) או יוצר פחות מעורבות, אתם יכולים פשוט לעקוף את המערכת ולהביא את העוקבים הללו באמצעותנו. הדבר הזה מוסיף יוקרה רבה מאוד לכם ולעמוד שלכם, בייחוד כשאתם מנסים לבנות את המותג שלכם בזמן קצר למטרת הקמפיינים “הרציניים יותר”.

הרי, אתם לא הייתם רוצים לשלם הון עתק על שלט חוצות, לגרום לאנשים רבים לחפש אתכם בפייסבוק, ואז לאכזב אותם כשהם רואים מספר מועט של עוקבים, נכון?

לכן אתם חייבים לדעת איפה להשקיע את הנכסים שלכם. הרשתות החברתיות אוהבות להגיד לנו שהן הדרך היחידה לפרסם היום- אך זה בכלל לא נכון. הרשתות החברתיות הן אמצעי בלבד, לא המטרה. ככל שנקדים להבין את זה ככה יהיה לנו מוטב ויותר קל בהמשך. העולם הוא בעל תחרות רבה ועסקים נסגרים בכל יום ויום. אנחנו צריכים לדעת איך לשמור על הנכסים שלנו ואיך לא להשקיע בשטויות.

אבל גם אם אתם כן מחפשים לדעת איך מעלים עוקבים , אנחנו יכולים תמיד להביא לכם המלצות:

  1. תנעצו את הפוסטים המובילים ביותר שלכם בראש הפרופיל. תדאגו שמי שיכנס אליכם לפרופיל תמיד יראה את הדברים המוצלחים ביותר שלכם, מה שישכנע אותו להמשיך לשוטט.
  2. השתמשו בהשטאגים (hashtags) הנכונים. השטאגים זו המילה החמה ברשתות החברתיות כיום, בייחוד באינסגטרם ובטוויטר. גולשים מחפשים דברים שרלוונטים להשאטגים האהובים עליהם- ורצוי שאתם תהיו שם.
  3. דברו בפוסטים שלכם על נושאים עדכניים. פוקימון גו זה הדבר הלוהט? תדאגו שבפוסטים שלכם אתם מראים את הפוקימונים ששורצים אצלכם במשרד, ותראו איך הגולשים מסתערים ומלייקקים!
  4. השתמשו בממים. ממים שינו את דרך התקשורת של בני אדם בשנים האחרונות- ואנשים רבים מעורים בעולם הזה ומחפשים את החידושים בו. השתמשו בממים ידועים, תיצרו חדשים משלכם, תרפרנסו לתופעות חברתיות קיימות ותראו איך היחס אליכם משתנה.
  5. פרסמו ציטוטים כתמונות. אנשים אוהבים לקרוא ציטוטים מלאי השראה של ידוענים מהעבר ומההווה. אנשים רוצים לקבל אישוש שהתחושות והאמונות שלהם- נתמכות גם על ידי הידוענים.

ישנן דרכים רבות להשיג עוקבים, וודאו שאתם מנצלים אותם בכל הכוח! ')}