טקסט חלופי באינסטגרם ואיך להשתמש בו נכון

טקסט חלופי היא אחת התכונות השימושיות ביותר באינסטגרם, אך אולי גם הכי נשכחת. שוחררה בנובמבר 2018, עדיין לא עשתה את "השואו" שמגיע לה. ועדיין, תכונה זו היא אחת הבאמת חזקות ששוחררה לאחרונה.

אך מה זה טקסט חלופי של אינסטגרם? איך לכתוב טקסט חלופי לאינסטגרם? ולמה צריך להיות אכפת לכם? מדריך זה כאן כדי לענות על השאלות האלו (ועוד)! קראו: טקסט חלופי של אינסטגרם: איך להשתמש בזה בצורה נכונה.

מה זה טקסט חלופי של אינסטגרם?

בואו נתחיל עם השאלה החמה הראשונה: על מה בעצם טקסט חלופי של אינסטגרם ? אם אתם מכירים את תחום קידום האתרים, בוודאי שמעתם על טקסט חלופי קודם. טקסט חלופי מוצג במקום תמונה כשלא ניתן לקרוא את התמונה. ישנם כמה מקרים כשטקסט חלופי מוצג במקום תמונה:

 1. כשהאינטרנט איטי מידי לטעינת התמונה.

 2. כשאתם משתמשים בדפדפן לכבדי ראייה (כמו MozBraille) או קורא מסך מיוחד שמקריא לכם את מה שעל התמונה.

זה למה המטרה של טקסט חלופי הוא לתאר, ברמת דיוק גבוהה, על מה התמונה. בדרך זו, אם האינטרנט איטי או שהמשתמש פשוט לא יכול לראות את התמונה, אף אחד לא יפספס את התוכן שאתם מפרסמים. טקסט חלופי נמצא בכל מקום באינטרנט. אולי לא תראו זאת, אבל זה שם. ועכשיו, זה גם על אינסטגרם. למעשה, הפלטפורמה עכשיו משתמשת בטכנולוגיית זיהוי עצמים כדי לייצר תיאור של תמונות לקוראי מסך, כך שגם אם לא השתמשתם בטקסט חלופי לתמונות לכם, אינסטגרם תייצר זאת בשבילכם:

"אנו מציגים טקסט חלופי אוטומטי כדי שתוכלו לשמוע תיאורים של תמונות דרך קורא המסך שלכם כשאתם משתמשים בקיר, חיפוש ופרופיל תכונה זו משתמשת בטכנולוגיית זיהוי עצמים כדי לייצר תיאור של תמונות לקוראי מסכים כדי שתוכלו לשמוע רשימת פריטים שתמונות מכילות כשאתם משתמשים באפליקציה."

אז אם אתם רוצים להיות בשליטה, זה הזמן לפעול ולהשתמש ביתרון של טקסט חלופי באינסטגרם בעצמכם. אחרי הכל, אתם אלה שיודעים בדיוק מה על התמונה, מה חשוב שאנשים ידעו עליה, ועל מה שאתם רוצים שהעוקבים (והאלגוריתם) שלכם יתרכזו.

 

מה המשמעות של טקסט חלופי באינסטגרם לצמיחה?

בפשטות, טקסט חלופי באינסטגרם יכול להראות כתוספת לקידום אתרים של אינסטגרם. אל תשכחו שלאינסטגרם כבר יש פס חיפוש משלהם, שאנשים יכולים לחפשת חשבונות, תגיות ומקומות לפי החיפוש שלהם או, במילים אחרות, מילות חיפוש. ממש כמו בדפדפן האינטרנט, כשאתם מקלידים מילת חיפוש והדפדפן מחזיר את תוצאות החיפוש. בתורם, אסטרטגיות מחקר האשטאג כוללים את אותם השיטות כמו תוכן קידום אתרים, שדורש את השימוש במילות חיפוש ארוכות וסמנטיות.

טקסט חלופי באינסטגרם הוא השלב הבא לאינסטגרם לאלגוריתם חיפוש מתוחכם יותר בפלטפורמה. באשר לכם, כמשתמשי אינסטגרם – השלב הבא לאסטרטגיות צמיחה מתוחכמות יותר.

 

הנה למה אני מתכוון:

כמו שהפלטפורמה משתמשת בטכנולוגיית זיהוי תמונות כדי "לראות" מה על התמונה שלכם, טכנולוגיה זו עוזרת לאינסטגרם להארות את הפוסטים שלכם ליותר אנשים שיהיה מעוניינים פוטנציאלית בסוג התוכן שלכם. כשטקסט חלופי מוזן, הוא מתנהג כסימו רלוונטי למנוע החיפוש או, במקרה של אינסטגרם, אלגוריתם ש"מבין" בבירור יותר את מילת המטרה מאחורי התמונה.

עוד נקודה לזכור היא העובדה שאינסטגרם היא לא אקסקלוסיבית לפלטפורמות ניידות יותר. כן, היא נשארת אפליקציית ניידים בלבד, אבל יש לכם גישה לפלטפורמה אונליין ואפילו לרשום פוסט מהמחשב הביתי אם תרצו. תוסיפו את זה לנקודה הקודמת שאיך אינסטגרם שואבת חיפוש לתוך עצמה, ותחשבו איך חיפשו עובד מאחורי אינסטגרם – לדוגמא. בחיפוש תמונה של גוגל.

חיפוש ויזואלי זה לא משהו להתעלם ממנו: 11% מהחיפושים מוצגים כתמונה, עם חלק גדול של תוצאות שמקושרות מפלטפורמות חברתיות, כמו יוטיוב, פינטרסט או טוויטר. תרגיל קצר, הרגע הקלדתי "peru travel tips", ועמוד התוצאות הראשון בגוגל הציע לי תוכן מיוטיוב ופינטרסט. עכשיו דמיינו את התוספת תנועה שהפוסט זה מקבל בפינטרסט מגוגל!

עכשיו שאינסטגרם משפרת את חווית השימוש בה, זה לא יבוא כהפתעה אם בעתיד נוכל למצוא פוסטים של אינסטגרם גם בגוגל (או מנועי חיפוש אחרים).

אלה הם שלוש היתרונות של טקסט חלופי:

 • הופך את התוכן שלכם ליותר כולל לכבדי ראייה

 • שולח רמזים לאלגוריתם של אינסטגרם שהוא יכול למצוא משם

 • מרחיב את יכול הגילוי של התוכן שלכם הרבה מעבר לאינסטגרם.

ועכשיו שזה ברור למה כדאי לכם להשתמש בטקסט חלופי באינסטגרם, בואו נתקדם לאיך להוסיף את הטקסט הזה לפוסטים שלכם. אח"כ, אני אציע לכם טיפים שימושיים על איך לכתוב טקסט חלופי טוב שהפלא ופלא, לא אמור להיות סתם העתק-הדבק של טקסט האינסטגרם שלכם.

המשיכו לקרוא! ?

איך להוסיף טקסט חלופי לפוסטים שלכם באינסטגרם אתם יכולים להוסיף את התיאור החלופי באינסטגרם לפני שאתם מפרסמים את הפוסט, או אחרי. כדי לעשות זאת לפני שאתם מפרסמים את התמונה שלכם, עקבו אחר השלבים הבאים:

 1. התחילו להעלות (או לצלם) תמונה לאינסטגרם

 2. אחרי שבחרתם פילטר וערכתם את התמונה, לחצו "הבא"

 3. גללו מטה, ולחצו על "הגדרות מתקדמות" בתחתית המסך

 4. לחצו על "כתבו טקסט חלופי"

 5. כתבו את הטקסט החלופי בקופסה וכשאתם מוכנים לחצו "סיום" (IOS) או "שמור" (ANDROID)

 6. לסיום פרסום, לחצו "חזור". תוכלו לסיים את הכותרת, תיוג חשבונות וכו'.

 7. לחצו "שיתוף" כשאתם מוכנים

 8. סיימתם!

לשינוי הטקסט החלופי של תמונה שכבר פירסמתם, השלבים הם קצת שונים אבל עדיין קלים:

 1. לכו לתמונה שאתם רוצים לערוך, ולחצו על שלוש הנקודות הפינה הימנית עליונה

 2. לחצו "עריכה"

 3. לחצו "הוספת טקסט חלופי" בצד ימין למטה

 4. כתבו את הטקסט החלופי בקופסה.

 5. כשסיימתם לחצו "סיום" (IOS) או "שמור" (ANDROID)

 6. לבסוף לחצו "סיום" שוב

 7. זה הכל!

 

טיפים לטקסט חלופי באינסטגרם: מה לכתוב?

עכשיו שאתם יודעים למה ואיך להוסיף טקסט חלופי ל]וסטים שלכם באינסטגרם, השאלה החשובה ביותר היא:

מה עושה טקסט חלופי לטוב? מה כדאי לכתוב בטקסט החלופי ואיך לוודא שזה משרת נכון את המשתמש והאלגוריתם? בידיעה שטקסט חלופי מוגבל ל100 אותיות בלבד, אתם חייבים לשמור על זה קצר וקולע!

נראה שהטיפים הטובים ביותר לטקסט חלופי ניתנים ע"י בית הספר לעיוורים "פרקינס": "דמיינו שמישהו יושב לידכם כשאתם גולשים באינסטגרם והם מצביעים על תמונה ושואלים מה זה. הסיכויים הם, שאתם תתארו להם את התמונה במשפט או שניים שמושלמים לכתיבת טקסט חלופי."

הנה עוד 6 טיפים על איך לכתוב טקסט חלופי טוב באינסטגרם:

אל תעשו העתק-הדבק לכותרות שלכם.

תתרכזו במה שאתם רוצים שאנשים יזכרו בתמונה. כתבו רק מה שחשוב.

הסבירו את התמונה במדויק כמה שיותר.

אם זו תמונה של גור כלבים, רשמו שיש שם גור כלבים. אם זו תמונה של שני אנשים מחייכים, רשמו "שני אנשים מחייכים". אין צורך להמציא את הגלגל שוב!

וודאו שהוספתם מילת חיפוש אם אפשרי

אם יש לכם חשבון "תכשיטי יהלומים", הכלילו את המילה "תכשיטי יהלומים" במקום מתאים. זה יגדיל את הסיכויים שלכם להגיע לקהל היעד שלכם באינסטגרם.

אם יש טקסט חשוב בתמונה שלכם (לדוגמא ציטוט), רשמו אותו בטקסט החלופי.

אל תפחדו לשתף צבעים

אם הם חשובים! זה בסדר להגיד "מים בצבע טורקיז" או "ציור שחור לבן", אם זה מה שעושה את התוכן שלכם שונה.

 

מילים אחרונות

טקסט חלופי באינסטגרם זה רק ההתחלה של אינסטגרם בנסיון להיות קהילה יותר יחודית. אולם, זה גם תוספת לקידום אתרי אינסטגרם. כשהאלגוריתם נעשה חכם יותר, חיפוש בפלטפורמה נהיה עוצמתי יותר.

אינסטגרם עשתה את הוספת הטקסט החלופי לתהליך הפרסום למשווקים מאוד קל, כל שאין סיבה לא להשתמש בהם – במיוחד אם הם מבטיחים להצמיח את חשבון האינסטגרם שלכם!

אז השאלה עכשיו: מתי תתחילו?