לקנות עוקבים

המשאב החשוב ביותר בתחום הסושיאל (הרשתות החברתיות) הוא העוקב. ישנם סוגים רבים של עוקבים, וכדי שנוכל להבין אותם עד הסוף אנו קודם כל נצטרך להבין- מה היא רשת חברתית ואיך היא פועלת?

רשת חברתית מקוונת היא אתר אינטרנט שמתמחה בבניית קשרים חברתיים בין אנשים. באמצעות הרשת החברתית ניתן ליצור קשרים, לדבר, לגלות מי החברים של החברים, לקרוא את הפרופילים, וכמובן- לעקוב.

מרגע שהתחלנו לעקוב אחרי פרופיל של אדם אחר אנו נגלה שמעכשיו ואילך אנחנו נחשפים לתכנים שהוא מעלה, ביניהם התמונות שלו, הסטטוסים שלו, הסרטונים שלו, השיתופים שלו ועוד. אנחנו מעכשיו מעין “זבוב על הקיר”, רואים ואינם נראים, עד שאנו בוחרים להיות מעורבים (Engaged). המעורבות של העוקבים יכולה להתבטא בכל מיני דרכים, אם זה במעורבות ישירה (לייקים, תגובות, שיתופים ותיוגים) או אם זה במעורבות עקיפה (צפיות). בכל אחת מהרשתות החברתיות סוגי המעורבויות בעלות חשיבויות שונות. לדוגמה, ביוטיוב, הצפיות הן הפקטור החשוב ביותר ואף מניבות כסף ליוצרים. בפייסבוק, לעומת זאת, הפקטור החשוב ביותר באלגוריתם של היום הוא דווקא כמות התיוגים בתגובות.

באינסטגרם מה שחשוב הוא מספר העוקבים. שם, נותני החסות שסוקרים את הפרופילים דרכם הם מעוניינים לפרסם מחפשים את האנשים עם כמות העוקבים הגדולה ביותר. בסופו של דבר, הרשתות החברתיות מתחרות על “זמן המסך” שלהן. הן רוצות שאתם לא תסגרו את האפליקציות שלהן לעולם- כי ככה הן ממנפות את הרווחים שלהן. החברות האלו מתגמלות בדרכים שונות את היוצרים שמביאים אליהן את הכמות הגדולה ביותר של הלקוחות, ולכן חשוב שהפרופילים שלכם יהיו פרופילים “חזקים” בעלי עוקבים רבים.

אבל הקרב על העוקבים הוא אינו פשוט כלל. יוצרים ומפרסמים רבים מנסים למשוך אליהם את העוקבים בדרכים שונות, מייצרים תכנים רבים (אטרקטיביים יותר ואטרקטיביים פחות), מממנים מודעות ויוצאים בקמפיינים מושכי עיניים. אך האמת המרה היא, שזהו גם המודל העסקי של החברות. הן לא מעוניינות שהקמפיינים שלכם יצליחו באמת כי הן רוצות שאתם תמשיכו לעשות קמפיינים. נוצר פה מצב של מעין ביצה ותרנגולת. אתם משלמים לאפליקציה לקבלת עוקבים, היא מונעת ממכם את העוקבים הללו ואז אתם משלמים לה שוב. האם יש דרך לעקוף את זה? כמובן!

הדרך היא לקנות עוקבים .

בשיטה זו אתם לא צריכים באמת ליצור תוכן אטרקטיבי ולריב על כל עוקב, בשיטה זו אתם לא צריכים להתחנן ללייק המיוחל. אתם קובעים כמה עוקבים אתם רוצים, משלמים, והם מגיעים!

מה שכן, היתרון שלנו לעומת החברות הרבות האחרות שבשוק, הוא שאנו קונים לכם עוקבים ישראלים, רציניים שיהיו מעורבים אצלכם ברמה גבוהה. אנו לא קונים עוקבים שיהיו מעורבים עקיפים, אלא קונים עוקבים שיהיו מעורבים ישירים, על כל המשתמע מכך!

העוקבים הישירים יגבירו את “ההוכחה החברתית” של הפרופיל שלכם, מה שיקפיץ את כמות העוקבים האורגנים שיצטרפו אליכם, מה שיכול להגביר את המכירות שלכם, להעצים את הקשרים שלכם ולנפח את המותג שלכם. הרי, כולנו רוצים לפרסם את העסק שלנו, לא?

ומה הדרך הכי טובה לפרסם את העסק אם לא פשוט להביא עוד ועוד עוקבים?

אין מה לעשות, אי אפשר לפרסם בחינם. אבל צריך לדעת היכן להשקיע את הכסף- איפה אתם תקבלו את התמורה הכי גדולה בסכום הכי קטן שמושקע מצדכם. תשמרו את הכסף שלכם קרוב אליכם- ותרוויחו את העוקבים הישראלים המדהימים שיפרגנו לכם, יתייגו את חברים שלהם, יגמעו את מה שיש לכם להגיד, ויקנו את המוצר המדהים שאתם משווקים ומפרסמים. ')}