איך למנף סרטונים באינסטגרם כדי לקדם את המוצר שלכם

אינסטגרם היא ענקית. ברגע זה יש כ800 מליון משתמשים בפלטפורמה שמשתפת קרוב ל100 מליון פוסטים ביום…

 

אז אם המוצר שלכם לא ממונף מאינסטגרם, אז אסטרטגיית שיווק באינסטגרם בעזרת קניית עוקבים לעולם לא תגיע לפוטנציאל המלא שלה. אבל אינסטגרם היא לא עוד רק על התמונות. הם עכשיו יצאו עם תכונה שמאפשרת לכם לשתף סרטונים קצרים. הרבה משווקים, במיוחד באיזור הB2B, לא ניצלו את התכונה הזאת כשהיא שוחררה בגלל שסרטוני אינסטגרם הוגבלו לכ15 שניות. אולם, החל מ2016 הם הוארכו לדקה אחת (ובעתיד אינסטגרם אולי תאפשר לסרטונים ארוכים יותר של עד שעה). זהו שינוי מבורך למשווקים, שהוא יאפשר לכם ליצור סרטונים חזקים ומלאים ביותר מידע חיוני על המוצר או השירות שלכם. למרות זאת, הנה כמה טיפים על איך למנף סרטוני אינסטגרם במצב הנוכחי, כדי לקדם את המוצר שלכם…

 

שמרו על זה קל

 

אינסטגרם היא פלטפורמה של אנשים צעירים, ותכונת הוידאו שלה היא רק תוספת לאותה רוח שנוגעת בכל בני ה18-29. אז אם אתם חברת B2B, אתם יכולים (ורצוי) להרגיש חופשי לקחת סיכונים עם סרטוני האינסטגרם שלכם כל עוד זה ברוח כיפית!

 

יש הרבה דוגמאות של מותגי B2B שעשו כך בדיוק. ZENDESK היא אולי חברת שירות לקוחות מבוססת ענן, אבל זה לא עצר אותם מלהראות את הרוח הפנימית שלהם בסרטון אינסטגרם קצר ומתוק (רק 16 שניות). הם משתמשים במערכת היחסים השברירית בין אסטרונאוט וצוללן כמטאפורה לשיפור היחסים בין עסקים ולקוחות.

 

אך זה לא הדבר היחיד. להשראה על חשיבה מחוץ לקופסא, בדקו את רשימת מותגי הB2B שיצרה סרטונים מיוחדים ויעילים כדי לקדם את העסק שלהם.

 

שיווק באינסטגרם

שימוש באינסטגרם לסרטוני הסברה

 

סרטוני אינסטגרם מותאמים לסרטוני הסברה, הסרטונים הטובים והיעילים ביותר נעים כ60 שניות (מגבלת הזמן של סרטונים באינסטגרם).

 

לגבי האסטרטגיה שלכם, שקלו ליצור משהו מעבר לפעולה החיה. סרטונים מונפשים הם נהדרים בהעברת המושגים הטכנולוגיים המורכבים והאזוטרים, שהם לעתים כה קרובות הלחם והחמאה של עולם הB2B. הם יכולים ממש להמחיש את התכונות העיקריות של המוצר או השירות שלכם בצורה קלה לעיכול ומהנה עבור קהל היעד שלכם.

 

 

שקלו את הפרטים

 

כמו כל פלטפורמת רשת חברתית, יש קצת פרטים שמתארים את התכונות שלהם. לגבי סרטוני אינסטגרם, זכרו כי ברירת המחדל לניגון היא שקטה (המשתמש צריך להקיש על המסך כדי לאפשר שמע). תרצו להתמקד בויזואליות, בגלל שזה טבעה של התכונה, אבל שקלו להוסיף לסרטוני האינסטגרם שלכם אנימציות בולטות וטקסט יותר מקטעי שמע. בנוסף, זוהי דרך טובה לקשר את ההצהרה הממותגת שלכם או את הCTA ולוודא שזה קולע!

 

אז, לסיכום, היו בטוחים להגיע לקהל הניגון האוטומטי השקט. דיאלוג Eschew – סרטוני אינסטגרם עמוסים לטובת חזותיות חלקלקה וכיתובים מודגשים.

 

אל תשכחו סיפורים

 

האח הקטן של סרטוני אינסטגרם הוא סיפורי אינסטגרם, תכונה כמו סנאפצ’ט שמאפשרת למשתמשי אינסטגרם לשתף תמונות וסרטונים שנמחקים אוטומטית אחרי 24 שעות. סיפורי אינסטגרם צריכים להיות חלק בכל אסטרטגית שיווק ברשת החברתית.

 

סיפורי אינסטגרם הוא גם כלי כיפי בגלל שאתם יכולים להשתמש בו לא רק כדי לשתף סרטונים שמגיעים לקהל היעד שלכם, אבל הוא יכול לשמש גם למטרות גיוס. היום, למותגים יש אתגר להיות מושכים לעובדי מילניום,  שזה הדור שאוהב את הקריירה שלו כיפית כמו שהיא מאתגרת. לא כמו דורות קודמים, אנשי מילניום רוצים ניסיון חברתי מתגמל כמו שהם רוצים שכר. בגלל זה סרטוני תרבות חברה הם אידיאלים לסיפורי אינסטגרם.

 

קחו לדוגמא את טבולה, חברה להמלצות תוכן. קיר האינסטגרם של טבולה הוא על קידום תרבות החברה הכיפית והאהובה. אתם רואים זאת בתמונות האינסטגרם שלהם, אבל הם גם שיתפו סרטון שמראה את טקס הקבלה שלהם. הוא קצר, משעשע שעשה את סיפורי אינסטגרם אנושיים כמו החברה ומראה שזה מתרכז על אנשים, לא מספרים.

 

 

תמיד האשטאג

 

ממש כמו פוסטי תמונות של אינסטגרם, אתם יכולים לסמוך על האשטאגים לקדם את החשיפה של סרטוני האינסטגרם שלכם. אותן שיטות עבודה מומלצות של האשטאג עובדות כאן, כמו שהאשטאגים אמורים לייצג תיאור קצר של הפוסט שלכם בזמן תיוג קהל היעד שלכם דרך מילות חיפוש רלוונטיות. תהיה לכם הגבלה סטנדרטית של 30 האשטאגים לפוסט, אך השתמשו בהם בחוכמה ותמיד וודאו שהם מושכים את הקהל שלכם. עשו זאת נכון, ואולי תראו 12.6 יותר חשיפות עם סרטוני האינסטגרם שלכם מאשר אם לא הייתם משתמשים בהאשטאג.

 

ערכו במקצועיות

 

הסרטונים שלכם הם ההשתקפות של המותג שלכם. זה חשוב ליצור תוכן שמקשר את המיקום של המותג שלכם בצורה מקצועית ויעילה. יש מספר טריקים פשוטים שיכולים להשיג זאת. כהתחלה, השתמשו בהרבה תאורה טבעית. זה יעזור לכם להימנע מצלליות שיכולות להסיח את דעת הצופה. בנוסף, צלמו את הסרטונים ברקע נקי ובמקום בלי הרבה רעשי רקע. לבסוף, שמרו את הסרטונים שלכם קצרים ולעניין. זה שומר על הצופים שלכם מחוברים להודעה שלכם. יש הרבה כלים חינמיים שיכולים לעזור לכם לערוך סרטונים באופן מקצועי.

 

מסקנה

 

הדבר החשוב ביותר לקחת מסרטוני אינסטגרם זה שהם מצויידים לקליפים קצרים, מתוקים, ומעל הכל, מהנים. וודאו שסרטוני האינסטגרם שלכם מעבירים הודעה ושהם עושים זאת בדרך קלילה! אל תפחדו להשתמש בגרפיקה, אנימציה, או כל אפקט אחר שיכול לעזור לתת פוש ויזואלי. זכרו, זה אינסטגרם, לא לינקדין, אז תשאירו את החשיבה האנליטית בדלת ותנו לדמיון לרוץ בחופשיות.